TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

TÜRKİYE 29. ULUSLARARASI MADENCİLİK KONGRESİ VE SERGİSİ

IMCET2025

Antalya

 

YENİ KONGREMİZDE YİNE BİRLİKTEYİZ

HAZIRLIKLARINA BAŞLADIĞIMIZ TÜRKİYE 29. ULUSLARARASI MADENCİLİK KONGRESİ VE SERGİSİ’NE DAVET EDİYORUZ

 

Değerli Meslektaşım,

2025 yılında Antalya’da yine hep birlikte gerçekleştireceğimiz Türkiye 29. Uluslararası Madencilik Kongresi ve Sergisi hazırlık çalışmalarına başlamış bulunuyoruz.

Tam 55 yıldan beri düzenlenmekte olan ve gerek bilimsel/teknik niteliği gerekse yüksek katılım düzeyi ile sadece ülkemizin değil dünya madencilik sektörünün de en önemli etkinliklerinden biri olan kongre ve sergimize her zamanki gibi yine geniş bir yurtiçi ve yurt dışı katılım beklemekteyiz.

TEKNOLOJİ VE YENİLEŞİM ana temasıyla gerçekleştirilecek olan etkinliğimizde; madencilik endüstrisindeki bilimsel ve teknik gelişmelerin geniş kitlelere aktarılmasını, sektör sorunlarının incelenmesi ve tartışılmasını hedeflemekte, araştırmacılar, işletmeciler, firma temsilcileri ve yöneticiler arasında yakın bir iletişimin sağlanmasını amaçlamaktayız.

Bu çerçevede, Türkiye 29. Uluslararası Madencilik Kongresi ve Sergisi, aramadan nihai kullanıma kadar olan tüm madencilik süreçlerini kapsayacak olup, akademik nitelikli sunumların yanında, madencilik endüstrisinde güncel ve evrensel temaların da ele alınacağı bir endüstri şölenini hedeflemektedir.

Kongre kapsamında, madencilik endüstrisinin ürün ve hizmetlerini sergileyebileceği geniş katılımlı bir sergi de gerçekleştirilecek olup, söz konusu platform ülkemiz madencilik sektörünün bu en önemli etkinliğinde sektör temsilcilerine iletişim ve işbirliği imkânlarını sağlayacak olması bakımından son derece önemli görülmektedir.

Türkiye 29. Uluslararası Madencilik Kongresi ve Sergisi‘nde Antalya’da yeniden bir araya gelmek umuduyla sizleri etkinliğimize davet eder saygılar sunarız.

 

Dr. Nejat Tamzok

Kongre Yürütme Kurulu Başkanı

Ayhan Yüksel

Oda Başkanı